Informacje o stowarzyszeniu

O nas

Europejskie Stowarzyszenie Modelarzy jest europejską, multi modelarską, apolityczną organizacją pozarządową non-profit o charakterze stowarzyszenia zarejestrowanym w KRS. Posługujące się skrótami nazwy w języku polskim ESM oraz angielskim EMA. Europejskie Stowarzyszenie Modelarzy stanowi nadrzędną organizację nad innymi stowarzyszeniami, organizacjami, klubami i federacjami w UE ukierunkowanymi tylko na jedną dziedzinę modelarstwa jak modelarstwo samochodowe, redukcyjne, kolejowe itd. ESM promuje i rozpowszechnia wiedzę o modelarstwie od roku 2014, zrzeszając na zasadzie dobrowolności uczestnictwa, niezależnie od narodowości, wyznania, poglądów politycznych: osoby indywidualne, kluby, organizacje nieformalne grupy, stowarzyszenia, federacje, miłośników, i sympatyków modelarstwa. W swoich strukturach posiada działy poszczególnych opcji modelarstwa reprezentowanych przez uprawnionych członków. ESM w swoim zakresie uprawnień ma organizację wydarzeń modelarskich oraz współpracę z przedstawicielami edukacji, firm modelarskich, jednostkami terytorialnymi, państwowymi, i instytucjami UE. Siedzibą Stowarzyszenia jest Piotrków Trybunalski, terenem działania obszar Unii Europejskiej w tym Polski.

Zdjęcie pierwszych członków stowarzyszenia.

Na zdjęciu pierwsi członkowie stowarzyszenia z 2014 roku. Zaczynaliśmy w 9 osób, borykając się z wieloma problemami. Począwszy od spraw finansowych, a kończąc na kłopotach lokalowych. W 2021 roku mieliśmy 21 członków stałych z Polski oraz 12 członków z Niemiec, 5 Austrii, 7 Francji, 11 z Czech, 1 z Danii, 3 z Włoch, 4 z Bułgarii, 9 z Słowacji 1 z Hiszpanii oraz 1 z Szwecji. 2 członków honorowych, 22 wolontariuszy stałych oraz wielu sympatyków i przyjaciół. Mamy nadzieję że to grono poszerzy się o kolejnych członków z kraju i europy, budując i poszerzając dalej wspólnotę modelarską.

Organizujemy, pomagamy i wspieramy

Europejskie Stowarzyszenie Modelarzy od 2014 roku, wspiera i samo organizuje imprezy oraz wydarzenia modelarskie. Przykładem są ” Międzynarodowe Targi Modelarstwa Kolejowego ” powiązane z pokazem makiet pod wspólnym tytułem ” Trybunałów Modelarstwa Kolejowego “. Kolejnymi wydarzeniami organizowanym przez stowarzyszenie są: Ogólnopolski Jarmark Modelarski, Model EXPO, Specjal event (lokalnie) oraz program partnersko edukacyjny > Modelarska Europa <

Konkursy, wystawy

Nieodłącznym elementem naszych imprez są wystawy tematyczne oraz konkursy

  • tematyczne związane z historią, kulturą, środowiskiem lub plastyką,
  • konkursy plastyczne, fotograficzne i modelarskie

Wręczamy nagrody

Oczywiście na zakończenie konkursu, zawodów czy mistrzostw nie może zabraknąć nagród, sponsorowanych i wręczanych przez sponsorów. Jedną z najbardziej prestiżowych nagród jest Złota szyna jedyna taka w UE, wręczana przez sponsora. Nagroda przyznawana przez jury oceniające prace modelarskie oraz stoisko firmowe. Dodatkowym wyróżnieniem wystawców jest Puchar Prezydenta miasta przyznawany uczestnikom Międzynarodowych Targów Modelarstwa Kolejowego na podstawie zliczonych głosów przyznanych przez widzów w dwóch kategoriach Najlepsza makieta oraz Najlepsze stoisko producenta

Uczestniczymy

Chętnie uczestniczymy również, we wszelkiego rodzaju spotkaniach i imprezach modelarskich w kraju oraz zagranicą, korzystając z kierowanych do nas zaproszeń. Występujemy wtedy jako obserwatorzy z ramienia stowarzyszenia, jednocześnie nasi członkowie mogą prezentować swoje prace. Wszystkie powyższe działania, pomagają budować więzi społeczeństwa obywatelskiego na poziomie UE i lokalnym oraz upowszechniać modelarstwo, jako hobby rozwijające, kreatywność i zdolności manualne.

Kreatywna drużyna

Wiceprezes

Wiceprezes

wice@esmmk.eu

Szef targów

Szef targów

szef@trybunaly.eu

Sekretarz

Sekretarz

sekretarz@esmmk.eu

Prezes

Prezes

prezes@esmmk.eu

Skarbnik

Skarbnik

skarbnik@esmmk.eu

Tłumacz j. niemiecki i angielski

Tłumacz j. niemiecki i angielski

translate@esmmk.eu

Translate »